Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 21:27:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

87 гости, 0 потребители

MacOS 10.7 Lion

Започната от Adamov, 05-06-2011, 19:01:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kaninski

Здравейте,

При мене и на двата лаптопа мина без проблем. Всичко работи идеално.

Поздрави
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

hyankov

@daniel Мерси, не че съм се съмнявал, но това ми е първия Mac и е едва на няколко месеца, та все още има отзвук от времето преди :)

Мисля, че току що си заминаха 50 лева от кредитната карта ... :D

Последно въпросче още по-тъпо от другите - мога да си го пусна да се сваля и да го сложа по-късно като съм вкъщи?
Тоест по-никакъв начин няма да ми наруши ежедневната работа?

hyankov

Edit: извинявам се, два пъти пуснах едно и също мнение. Да се трие

kaninski

Цитат на: hyankov - 21-07-2011, 10:32:30
Последно въпросче още по-тъпо от другите - мога да си го пусна да се сваля и да го сложа по-късно като съм вкъщи?
Тоест по-никакъв начин няма да ми наруши ежедневната работа?

Да, може!
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

minimiro

И са ко... от 10.5.8 требе първо да купувам Сноу Леопарда и тогава лъва ли :\
Тъпо.....

mano

Цитат на: minimiro - 21-07-2011, 12:14:46
И са ко... от 10.5.8 требе първо да купувам Сноу Леопарда и тогава лъва ли :\
Тъпо.....


Малко тъпо, да. Какво пречи да се инсталира на чисто и аз не знам. Какво значение има с каква ОС си в момента.

angelvn

Чакаш до август и си купуваш копие на флашка за 70$ и няма да ти се налага да плащаш за Snow Leopard. ;)
UI designer and developer

PeterS

Цитат на: minimiro - 21-07-2011, 12:14:46
И са ко... от 10.5.8 требе първо да купувам Сноу Леопарда и тогава лъва ли :\
Тъпо.....


Ами, има и алтернативен вариант с DMG-то да си запалиш инсталацията директно...
mobilio - професионални мобилни приложения

hafte

И аз се обнових с Lion, от  AppStore.
Мина гладко, като остана да го запиша на bootable Flash 8GB ако притрябва да чиста инсталация.

Мойте наблюдения за сега следните:

1. Работи бързо, поне не виждам някаква разлика в минус, от Снежко.
2. Инсталацията/Ъпгрейда минаха супер лесно и бързо.
3. Работят ми почти всички програми без TrueCrypt, и  CrossOver 10.0.1 забива яко. PathFinder не показваше десктопите но го оправих, но като цяло няма ядове.
2. В Firеfox няма back и forward с 3 пръста или 4, което е тъпо. Дано да го оправят скоро. Няма и FullScreen.
3. Finder няма Cut, Paste в контехтното меню а се надявах да го има и да не ползвам PathFinder.
4. Launchpad показва всички неща от програмите, и с Adobe e ужас. Пълни почти цяла страница и uninstallers които не мога да махна.

Като цяло поне аз не виждам някаква къртеща новост, или функционалност, от снежко.

Споделете вашите впечатления  :)  

julss

Цитат на: hafte - 21-07-2011, 17:26:03
2. В Firеfox няма back и forward с 3 пръста или 4, което е тъпо. Дано да го оправят скоро. Няма и FullScreen.

И на мен ми липсва back с трите пръста, но Full Screen имам. Виж дали си с последната лисица.

hafte

#175
С последния Firefox 5.0.1 съм, а той си има FullScreen, но не го поставя на отделен Десктоп, както другите програми на които има бутон Fullscreen.

За Truecrypt намерих решение, ако някой не му се търси.

Mac OS X 10.7 Lion Truecrypt Howto
Posted on June 7, 2011, 2:26 pm, by Philipp Schmid, under Uncategorized.

Just so I can save you some time: Truecrypt 7.0a doesn't work out of the box with Lion.

To get it running follow these steps:

    Download & Install Truecrypt 7.0a for Mac
    Download & Install: http://www.tuxera.com/mac/macfuse-core-10.5-2.1.9.dmg
    Reboot
    Use Truecrypt


thebrainless

да разбирам ли, че след ъпдейта, CS4/5 работят без проблем, както и шрифтове и тн?
Stay hungry. Stay foolish.

Wizi

#177
CS5 си работи чудесно, нямам проблем и с шрифтовете.

Цитат на: PeterS - 21-07-2011, 13:56:06
Ами, има и алтернативен вариант с DMG-то да си запалиш инсталацията директно...

Предполагам не говориш за 10.7?


Апропо - Lion деактивира хардуерното ускорение на Flash. Да не се чудите, ако гледате примерно YouTube клипчета и процесора се пОти повечко.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

deezel

#178
на моя iMac с NVIDIA 9400 анимациите, особено при Mission Control бяха доста лагави. След прилагането на стария фикс (с премахването на HardwareGraphicsControl Extension-а) се върнаха към съвсем леко насичащото ниво от Snow Leopard. Това вероятно се дължи на факта, че използвам още един 1920 х 1200 дисплей, заедно с този на iMac-а, и картата леко се поизпотява. Когато изключа втория дисплей, анимациите са съвършено плавни, а на MacBook Pro-то ми са още по-съвършени. :D Явно работната резолюция оказва някакво влияние, пък и 9400 и нейните драйвери са пословично известни.
Всичко друго е супер, новият интерфейс ми допада в пъти повече от старив, започнах дори да свиквам с иначе гадната ленена текстура, която е нявсякъде. Повечето приложения стартират осезаемо по-бързо (64-bit iTunes ftw). AirDrop е много удобна функция и работи много бързо, особено между два Мака с n поддръжка. За съжаление не мога да се възползвам от Full Screen Applications, тъй като вторият ми дисплей просто се покрива с едно 24-инчово парче лен. :D На MBP обаче е приятно, особено в Safari и Aperture.
Новото Safari е супер, яде по-малко RAM, бързо е почти колкото Chrome, жестовете (особено напред-назад, макар да показва скрийншотове за няколко секунди, преди да зареди страницата) са много приятни, липсват ми само System-wide back & forward, но съм сигурен, че ще ги добавят. Ще пробвам и с Better Touch Tool довечера. Скролването в Safari е доста насечено и на двата ми Мака, а отскачането - още повече. В Chrome също, макар там да няма отскачане. Вероятно ще има фикс. Счупиха ми се повечето жестове в Reeder, за съжаление.
Според мен удобствата в Lion не могат да се усетят, ако работиш с мишка. Взех си Magic Trackpad и съм адски доволен, просто се родих. Бях много скептичен, но тракпдаът буквално ме остави с паднала долна челюст, отдавна не съм бил толкова впечатлен от периферия. Сега направо ми е кофти с тракпада на бука.
Като цяло ъпгрейдите минаха идеално и на двата ми Мака (като изключим скоростта на сваляне вчера), не съм чул и по-сериозни оплаквания отнякъде. Очаквам фиксове до няколко седмици, но, като цяло платформата е изклчюително стабилна. Почти не усетих, че преминавам към нова версия (в добрия смисъл).
Няколко неща, на които се натъкнах, надявам се да се полезни за вас:
Library директорията се достъпва от Go менюто на Finder, но само, докато задържате Option/Alt.
Дисковете се достъпват само от Go менюто, не са изнесени по подразбиране в сайдбара.
Ако случайно сте били подредили някои от системните си приложения в папки, Lion няма да ги замести с новите им версии, а ще ги запази. Така се оказах с по две бройки от iChat, iTunes, Image Capture и др. в Launchpad. Препоръчвам преди ъпдейта да хвърлите всичко в Applications, а след него да ги организирате в Launchpad (стига да имате моята мания).
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

PeterS

Цитат на: Wizi - 21-07-2011, 18:35:07
CS5 си работи чудесно, нямам проблем и с шрифтовете.

Цитат на: PeterS - 21-07-2011, 13:56:06
Ами, има и алтернативен вариант с DMG-то да си запалиш инсталацията директно...

Предполагам не говориш за 10.7?


Апропо - Lion деактивира хардуерното ускорение на Flash. Да не се чудите, ако гледате примерно YouTube клипчета и процесора се пОти повечко.

Точно за 10.7 говоря. Цялото това GUI на практика води до едно DMG...
mobilio - професионални мобилни приложения