Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 11:09:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 140
Total: 141

140 гости, 1 потребител
BuSteR

MacOS 10.7 Lion

Започната от Adamov, 05-06-2011, 19:01:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Изумително е как Епъл намаля за втори път цената на изцяло нова OS до някакви мизерни 30 долара, а хората се чудят дали си заслужавало и дали нямало да се прецакат, разбираш ли.

Това със сигурност го има само при нас.

.... абе, дали се сещате, че тези 29$ при нашите регистрации в App store-а ще ни орежат пак тази цифра но в Евро. Дано не съм ви сринал тотално психически с този факт.  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

Трагедия ... и тук почнаха да ме обнадеждават, че да съм родолюбец е чест!

Ако си говорехме в реален форум, сигурно щяха да ме заболят ръцете да раздавам шамари на неграмотни, ограничени пишлемета.

30 фъкани долара за операципона система, каквато и да е, при условие че iphone/ipad/ipоd игрички струват по толкова, е нищо. Извинявам се за езика, ама всеки на различно мнение има по-малко ъкъл от котката ми! В крайна сметка една кутия цигари струва 5 лева.

Поздрави от балкана!



An apple a day keeps the doctor away!

anefi_90

Добре де, наистина, 30 $ нищо не са за major update, но какво правят такива като мен, които нямат кредитни карти?

ПП: да си изкарам една специално за Lion'a ? .. не, мерси

Becko

В Африка нямат кредитни карти ... там сменят коза за портокали, но това е само в изостаналите райони :)

Нямам идея как може в 21 век на да нямате елементарна карта за плащане в интернет ...

anefi_90

представи си че нямам 18 години

angelvn

Като нямаш 18, значи си ученик и не работиш. От там следва че нямаш собствен доход и родителите ти те издържат. Нека продължа нататък - след като те издържат - значи са ти взели и Мак-а.
Работата е лесна - вадиш 2-3 шестици отиваш с бележника и молиш родителите си да помагат.
Друг вариант - чакаш рожден ден или нещо подобно.
Ако си на 16 или повече години - може да се хванеш някъде да продаваш сладолед лятото.

Човек стига да има желание, нищо не може да го спре. ;)
UI designer and developer

Becko

http://www.payjr.com/teenprepaidcard.html

Може родителите ти да ти направят дебитна с лимит и ставаща за разплащане в интернет на тяхно име, така че да имат контрол.

Начини винаги има стига да има желание :)

daniel

Според мен App Store няма да е единственото място, където ще го има... Със сигурност ще го пуснат и тук по магазините под формата на диск/флашка. И няма да има нужда от карти и подобни, а само кеш.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

AzeY

Цитат на: daniel - 09-06-2011, 10:10:06
Според мен App Store няма да е единственото място, където ще го има... Със сигурност ще го пуснат и тук по магазините под формата на диск/флашка. И няма да има нужда от карти и подобни, а само кеш.
Да се надяваме, макар да имам кредитна, обичам всичко да си ми  е на "физически" носител... Като игриците...
"Газили сме в калта, за да станем пак."

dkmi

Освен, че на DP4 не ми работи виртуализацията (Parallels твърди, че мшината ми не поддържа хардуерна виртуализация) друг проблем, който да ме накара да не го ползвам - няма.

HQ

Цитат на: anefi_90 - 09-06-2011, 09:10:52
представи си че нямам 18 години
аз пък си мисля че имаш или наближаваш 21 ...

Wreck

обичам всичко да си ми  е на "физически" носител... Като игриците...
[/quote]

Добре дошъл във века на комуникацийте. Всичко почва да се мести по разни облаци и виртуални пространства. След като google от толкова години вече се мъчат да направят операционна система на облак ( или виртуална, или и аз не знам как ще се казва ), значи отвиквай да обичаш "физически" носител.

Поздрави от морето
An apple a day keeps the doctor away!

SentinellBG

Цитат на: AzeY - 09-06-2011, 10:24:54
Цитат на: daniel - 09-06-2011, 10:10:06
Според мен App Store няма да е единственото място, където ще го има... Със сигурност ще го пуснат и тук по магазините под формата на диск/флашка. И няма да има нужда от карти и подобни, а само кеш.
Да се надяваме, макар да имам кредитна, обичам всичко да си ми  е на "физически" носител... Като игриците...
Само от App Store  ще може да се изтегля и няма да се предлага на физически носител. Въпреки, че имам регистрация в App Store за безплатни приложения, днес си направих и платена за много кратко време. Прие ми дебитната карта и нямаше никакъв проблем - не смятам, че 30$ са огромна сума или че това е толкова непосилно за всеки MAC потребител. Ще си направя ъпгрейд разбира се. Гадно е, че все още ОС не е локализирана на български език (не че не зная английски, но мразя да чета простотии от типа, че "локализацията на ОС е осакатявала"... Дано пък в следващите версии да имаме щастието да видим и локализация на български!

Wizi

Изключително много се съмнявам, че няма след време да се предлага и на USB. :) Няма как да задължат всички ни да си го теглим, а и въпросът как правиш пре-инсталация остава без решение.  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

neofen

Имам малък проблем - имам някаква дължима сума в моя акаунт от 1.04$ на щатската карта. Интересното е, че играта за която става въпрос е свалена на iPod-a  и си я играя, но как се е свалила като е нямало пари в картата не знам, явно на кредит. Та сега искам да си я платя, но не ми дава да си сменя региона на България и да въведа данните за бг картата ми. И дефакто в щатската карта няма пари, не ми дава да платя и с тукашна. Идеята ми е, че юли ще искам да си платя за Лъва, но няма да ми даде с този акаунт. Има ли начин да си откажа тази поръчка и висящото плащане да отпадне (съмнява ме ама все пак) или направо да си направя нов акаунт с друг мейл и да почна на чисто? И какво ще стане с тези 1.04$, които дължа, да не ме погнат с някакви лихви след време :)?

Мерси за отговорите
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM