Страници: 1 ... 18 19 [20] | Надолу Начало - СОФТУЕР И ОС - MacOS 10.7 Lion (Прочетена 148878)

peerless

Ясно, стария SW не поддържа новия HW, разбрах Smiley

 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)
back to top

brayo

Ааааааа...Върнах си Снежкото. Не знам - сигурно ще ме обявите за консервативен, но с Лъвът не изкарахме и седмица мирно съвместно съществуване. Първо ми омаза повечето шрифтове и няма оправия. Какво ли не пробвах, какво ли не четох ама не и не. А библиотеката с шрифтовете е важна в работата ми. За първи път от 20 години имам проблеми с Mac ОС.
back to top

pravdo

Брайко, ние с теб сме стари Мак кучета. Ще ми повярваш ли, че просто прескочих ОС 9...
карах си с 8 докато не излезе Х :-)
има поне 4-5 ъпдейта докато се наместят нещата... а това със шрифтовете е сериозно
и добре че го споделяш.
Аз купих скоро иМак и имах право на безплатен Лъв в рамките на един месец но не го направих.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой
back to top

brayo

Да бе Правдич, спомням си, че имаше проблеми с ОС 9 в началото, но не от такова естество. После ми служи вярно години. Имаше и такова време когато един колега се шегуваше със стабилноста на ябълките и казваше: - "Ами като и на кутиите им пише РС". Но после бързо всичко се оправяше и още по бързо забравяхме за проблемите. Аз си поръчах CTO МВР на другия ден, след като излезнаха новите Sandy bridge Quad core процесори и го чаках цял месец и кусур. Причината - дисплея. Дойде си със Снежкото. За малко не хванах безплатния Лъв, така, че си го купих. Сега сигуррно ще "събира прах и паяжина" дълго време
back to top

pravdo

още 2-3 ъпдейта и ще се оправи.

съвременната техника е точно обратното на приказката от
механичната епоха- Ако една машина работи добре не я пипай :-)

ама да не разводняваме темата.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой
back to top

brayo

Да, ще почакаме и ще видим.
back to top

montiv

може ли през Airdrop да се свързжам с iPhona си и как да го намеря
back to top

Wizi

Не става. Иначе щеше да е доста лесно...

Това обаче върши прилична работа за преточване на това-онова:
http://infinite-labs.net/mover/

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD
back to top

correctline

За да не започвам нова тема искам тук да ви попитам има ли как под Lion да се сменят функциите на бутоните "§" и "ч" (или ~). Т.е. "Ч" да дойде горе до 1-цата?

10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s
back to top

antioxidant

За да не започвам нова тема искам тук да ви попитам има ли как под Lion да се сменят функциите на бутоните "§" и "ч" (или ~). Т.е. "Ч" да дойде горе до 1-цата?

Не е фатално, но и на мен би ми било далеч по - лесно ако "Ч" си е горе. Сега го мисля и ме забавя...
Нов почитател на mac съм, не мога да се нарадвам на работоспособността му.  angel

MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB
back to top

antioxidant

не ми се ще да инсталирам програмки, които не са ми чак толкова важни (поне докато разбера как 2 и 2 става 4) - мислих, че има вариант с размяна на комбинации или знам ли..., май бих могла да оживея и с това положение хехе Cheesy
Сега се заравям да търся алтернатива на тъпото MS Visio (.vsd), която да не струва 150 евро.  Smiley
имам още около няколко милиона въпроса, но един по една...  Grin
Благодаря за бързия отговор! Smiley

back to top

antioxidant

Не случайно го нарекох "тъп", но го познавам от много години и бях бърза. Wink
Чертах си бъдещата къща с него, трябваше да е само нещо приблизително и ориентировъчно, но накрая след хиляди поправки за 1 месец не ми се иска да изгубя проекта и да започна всичко отначало (вкл. ново измерване на мебели Cheesy).
Omnigraffle изглежда е алтернативата, но ми трябва за около месец, 2 и не ми се дават 150 евро. Roll Eyes

back to top

antioxidant

от няколко дни съм с mac и не мога да си вдигна главата от четене, скачам от тема в тема, но относно визиото, само на това попаднах и na lucid chart.
В такъв случай с "безтърпение" очаквам резултат от пробите ти - ще проверявам тук! Smiley

back to top

antioxidant

Благодаря, "отивам" да го разгледам. Smiley

back to top
« назад напред » Страници: 1 ... 18 19 [20] | Нагоре
Начало - СОФТУЕР И ОС - MacOS 10.7 Lion (Прочетена 148878)
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: