Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 11:58:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 102
Total: 102

102 гости, 0 потребители

Какво да гледам/питам при закупуване на Iphone 3G/3GS ?

Започната от manyelski, 15-04-2011, 11:07:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

manyelski

Здравейте имам един въпрос, много съм си харесал 3G/3GS айфон да си взема, четох из форумите за него, но не мога нищо да разбера какво да гледам когато го избирам/купувам  ???.Може ли някой който се занимава и разбира с думи прости да ме посъветва какво да гледам/питам при избора си както и като цяло какво да търся (защото нали има FO/F3, което пак не знам какво е :/) Благодаря на този, който помогне !

manyelski

п.с. И примерно гледам единия айфон 3g 16g 300 лева, другият 3g 16 gb 550 лева оО

dcc

3GS (S) идва от speed,определено по-добрия избор,ФО-означава фабрично отключен,ФЗ съответно заключен към даден оператор.Реална цена на 3GS според мен е около 450-500лв за 16ГБ версия.Добре е телефона да е jailbreak-нат,и да има запазени файлове в Cydia.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

manyelski

АМи 3gs ми идва скъпо и затова се насочих към 3g самои мисля, че не е лош изборът ми http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?t=27023 ей това ми е сякаш изборът какво ще кажете ?

dcc

Ами ако те кефи взимай,мен ме дразни "опърпания" му вид :( По-добре събери парички и не бързай с покупката!
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Metal

3G се влачи с новия фирм, до степен да е неупотребяем с 4.х. Най добре работи с iOS 3.1.2, за четворката няма достатъчно памет.
В 3GS все още има хляб и работи добре с 4.3, но определено 4.х ще е последния софт за него, чувства се забавяне в сравнение с 3.х.

Отностно този бял 3G - гърбът му е много надраскан, не бих дал 290лв за него, не го взимай освен ако не държиш да е бял. Защото за 300лв се намират по запазени 3Gта.

dcc

Е за 300-500лв няма как да си на гребена на вълната :D
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

manyelski

Много ли е зле работата на 3-ката с 4.х ?

dcc

Цитат на: manyelski - 15-04-2011, 20:13:44
Много ли е зле работата на 3-ката с 4.х ?

Ти май и не можеш да четеш,или искаш да убедиш себе си.С трици маймуни не се ловят приятелю.Както каза колегата по-горе и 2та телефона са на изживяване,просто в 3GS има малко повече хляб в настоящето(софт 4х)Успех!
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

thebrainless

Разликата между 3G и 3Gs колосална! Отделно, не бих се заклел, че 3Gs работи по-бавно спрямо 4G
Stay hungry. Stay foolish.

Wreck

Не искам да съм груб, ама са си хвърлени пари на вятъра според мен. Ще дадеш 500лв на някой да го отървеш от боклуците му?

Явно просто iphone не ти е по джоба приятелю.

И на мен не ми е, според мен за да мога да си позволя iphone трябва да взимам над 5к, а не взимам толкова. И пак, дори да взимах толкова, да дам 1/4 от заплатата си за телефон е на границата на поносимото. Всичко друго за мен е изхвърляне.

Сигурно ще срещна много недоумение, но ми кажете за какво друго което сменяте през година давате по 1500лв? А за старите боклуци, какво да кажа. То какво излиза, че този дето му даваш 500 лв и той с твойте и още 500 от него си взима нов. Така и двамата сте дали по 500лв, ама той има нов хубав телефон, а ти имаш да дойзживяваш няква издраскана трошка дето му е стояла 2 години до ташаците.

:Д сигурно съм груб, ама мисля че логиката ми е много правилна и адски се дразня на тарикатите дето биха си продали и насраните гащи на старо.
An apple a day keeps the doctor away!

dcc

@Wreck,доста крайно мнение човече,не,че нямаш право на подобно.
Визираш конкретни телефони или всички за теб са боклуци защото не са "нови".Кой и къде е казал,че сменя телефона всяка година?! Сменя,който има възможност или нужда според мен!Може и трошка да вземеш,но може и лачена чанта :D
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

noother

 @manyelski Основните за мен хардуерни разлики между 3G/3Gs са следните (тъй като съм минал и през двата модела):
Процесор при 3G - 400MHz(factory underclocked), RAM - 128
Процесор при 3Gs - 600MHz(factory undeclocked), RAM - 256.
Factory undeclocked  за мен означава(спред това, което съм чел и рзбрал като информация), че производителят не му позволява да работи на по-висока честота. А и според мен не е препоръчително, защото ако се опиташ да я вдигнеш може и да останеш без телефон. Разликата в работата е огромна. По-добре някой лев отгоре за 3Gs, много се доближава до работата на четворката, другия остава доста назад по отношение на производителност. Освен това версии над 4.х за 3Г просто няма смисъл, освен ако много не ти липсва мултитаскинг и уолпейпър, но и за тях има решение. А за 3Гс 4.1 се държи чудесно, по-високи според мен няма смисъл.
iPhone Xr
Macbook pro 15"
MacMini late 2014

dcc

Цитат на: noother - 29-04-2011, 11:18:14
А за 3Гс 4.1 се държи чудесно, по-високи според мен няма смисъл.

Подкрепям с 4.0 съм и не виждам кирия за по-нагоре за момента :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

noother

Аз посочих 4.1 за максимален подходящ, защото според мен му е качествен джейла. НО това важи за отключен телефон.
iPhone Xr
Macbook pro 15"
MacMini late 2014