Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 23:05:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 177
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 151
Total: 151

151 гости, 0 потребители

Momentus® XT Solid State Hybrid Drives

Започната от Angelo, 22-12-2010, 10:57:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Angelo

Чудя се дали да ъпгрейдна с  Momentus® XT Solid State Hybrid Drives
Дали някой го е пробвал ?

Wizi

Lycan дори продаваше един 500гб такъв. Имаше писано някъде тук за тях. По спомени са бързи, но по-скоро не чак толкова бързи. Зависи какви файлове ще обработваш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

Аз съм с такъв. Да ти кажа честно, разлика с нормалният Seagate 7200 има, но едва забележима. А и понякога има едно "зависване" за няколко секунди, но това се дължало на модела на моя nvidia чипсет (macbook pro 15, 2009, 2.66GHz). Проблем някакъв с Negotiated Link Speed-а, питай Lycan, може да ти го обясни по-добре, че не съм много в час. При него зависването беше в минути :)

mano


Lycan

В discussions.apple.com имаше теми за зависването с над 1,000 поста ...

става въпрос за комбинацията nVidia chipset + HDD speed > 1.5 Gigabit

google: macbook efi beachball

Angelo

Meрси много на всички за отделеното време ;)

Морт

Проблемът с плажните топки се появи с EFI 1.7
Как може да се разбере сегашната версия на ефито и проблемът оправен ли е в 1.8+?
.fr

Lycan

Efi Версията от Boot ROM Version, но няма 1.8, трябва да свалиш на 1.6 или да лимитираш диска на 1,5gbit

ksemerdjiev

Здравейте на всички,
и аз имам нужда от съвет относно ъпгрейд на твърдия диск.Двата варианта на които съм се спрял са Seagate momentus нормален на 7200 оборота и Seagate Momentus XT.Аз съм с макбук 3,1 и ме интересува някой ползва ли XT на същия и доколко има шанс да се появи проблема с плажните топки при този модел.
Macbook black 2.2Ghz Intel core 2 duo 4 GB DDR2 SDRAM, 160 GB HDD, Intel GMA X3100
iphone 2G 8GB

SkiRaceGeek

Проблема с плажните топки се решава напълно с новоизлезелият firmware update SD24: http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=215451&NewLang=en
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

faire

И аз обмислям ъпгрейд на харда, че сегашния почва да не ми стига нещо.. Кой бихте ми препоръчали за МБП (2010), колкото е възможно по-голям. Вече за рпм-а май не се намират над 500гб с 7200 или бъркам? Имам и един въпрос относно хардовете в Про-тата - кой ги произвежда и какъв точно модел са? Seagate?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.


faire

Вече го взех диска. Страшно съм доволен! 25 сек. за стартиране на с-мата + login програми.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.