Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 22:24:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 127
Total: 127

127 гости, 0 потребители

Търся съвет за монитор с IPS матрица

Започната от Metal, 16-12-2010, 14:04:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Metal

Налага ми се да преместя офиса в къщи за известно време.
Поради което ми трябва монитор към който да включа макбукпрото.

Програмист съм, нямам кой знае какви изисквания освен да е ~24" 1920x1200 т.е. 16:10... никакви full HD и други подобни глупости, дори 4:3 ми върши работа  ;)

Освен това обаче едното ми хоби е фотография, за това бих желал да виждам ~реалните цветове на снимките си.
Търся монитор с IPS матрица на достъпна цена.
Първоначално се бях насочил към  24" Apple Cinema(втора ръка), но цената е твърде висока за удобството да имам само едно кабелче и ябълка.

Спрях се на HP ZR24w макар и с S или Е  IPS  8 битова матрица има не лоши показатели и хората пишат добри неща за него. Има плюс че е с DisplayPort и мога да мина само с кабел без преходник. Леко съм резирвиран защото в офиса имах HP LP2065, който е с много бледи цветове, нисък контраст и черното му хич го няма.

Моля за впечатление към въпросния монитор или друг  с бюджет до 1200лв макс ако успеете да ме убедите, че страдалните ми очи ще видят разликата.

sclera_bg

Преди две седмици ни доставиха един Dell U2311H – да го пробваме и да закупиме още (на мястото на злополучните 20" Cinema Displays  8) . Мисля че по-народна цена за IPS монитор няма. Верно че е 23 инча, ама аз не виждам голямата разлика между 23 и 24 инча ;)

Като цяло съм приятно изненадан. След калибрация (ползваме Eye One) е направо чудесен.

Та така...

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Metal

Да, мога да се побера и в 23", но това 16:9   ???
Цената му избива рибата ~470лв  :o

От дизайнери ли ще се ползват?

sclera_bg

Цитат на: Metal - 16-12-2010, 14:51:27
...
От дизайнери ли ще се ползват?

Уж сме такива,   ;)  ама знае ли се ... 

Фирмата купи 9 нови Mac Pro-та, но без монитори. Имаме доста 20" (алуминиеви) Cinema Display, но не достатъчно. Колегите, които не се доредиха бачкат в момента с некакви абсолютно измислени HP-та - за да работиш с тях ти трябва добре калибриран фиксатор за главата, защото а си мръднал мъничко - а всичко се е променило  ;D Та в този смисъл DELL е направо чуден. Направих пряко сравнение между него и един 20" пластмасов Cinema Display (закачени на една машина, с клонирана картина) - никак не е зле.

Любопитното е че от Apple Center, които ни доставиха машините изобщо не си похвалиха мониторите - в прав текст казаха че не стават (особено при цената си) за професионална работа.

А и лично аз никога не съм залитал в посока на монитори от по два бона и половина с хардуерни калибратори и прочее. Казвал съм по друг повод, че който го може, го може и на черно-бял монитор  8)


MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Metal

а от къде мога да си взема кабел miniDisplayPort към големия DisplayPort ?

wess-music

Цитат на: Metal - 18-12-2010, 12:00:31
а от къде мога да си взема кабел miniDisplayPort към големия DisplayPort ?

Този, който купи от мен миналото лято, няма ли да ти върши работа за връзка по dvi?

Metal

Ще върши перфектна работа, благодаря Веско.
Просто исках да намаля размера, дисплеипорта е по малък и удобен без преходник просто кабел.

faire

Явно този модел на Делл ще стане доста масов. И изглежда има защо.
Насочих се наскоро към него именно заради цената, матрицата и отзивите, които четох из интернет. Един ден говорих с приятел и се оказа, че и той се и е взел абсолютно същия монитор наскоро и е много доволен. Фотограф се води :)
Та аз търсех монитор за баща ми и общо взето да работим заедно на него (предпечат най-вече). Не искам да правя реклама, но най-евтино го намерих в pro-bg (не телевизията :D), поръчах го сутринта - на обяд ми го доставиха безплатно! По-доволен от онлайн търговия не съм бил скоро (освен може би покупката на МБП-то лятото :)).
Мониторът определено си заслужава парите. Справя се доста добре дори и с HD филми и игри (playstation 3).

Един въпрос обаче, калибрирах го с вградения туул на Уин7, но може би има и по-професионални програми. Ще ми препоръчате ли някоя? Виждам писано е за Eye One, не ми говори нищо, но не съм и запознат с тези неща..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Metal

Eya One и разните му там калибратори...

Но четох че въпросния Дел има добре калибрирани профили, просто си избери от менюто sRGB.

Мен обаче 16:9 не ме устройва и се спрях на горепосочения HP, поръчах го на същата онлайн фирма коята спомена и ти, но се очаква наличност след нова година  :(
Като все още имам колебания за Дел U2410, но това ще реша като видя НР-то на живо, уговорил съм се да го тествам в офиса им. Може да го сменя, надявам се от магазина да са коректни и да ми дадат тази възможност.