Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 07:07:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 143
Total: 143

143 гости, 0 потребители

Aiport Extreme Base Station vs. Time capsule

Започната от Finci, 30-03-2010, 02:50:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Finci

Здравейте, имам въпрос и бих бил благодарен да чуя мнения по въпроса.
Искам да сменя стария Еxtreme (облия) с нeщо 802.11n, искам и да използвам безжично външен хард (WD500). Та въпроса ми е дали по-добре с Aiport Extreme Base Station или да не се правя и да си взема направо Time capsule. Чувам много противоречиви неща за капсулата и затова искам и вашите мнения.
Вариант ли е low cost схемата Aiport Express + Apple Tv + ext. HDD?
Ползват се основно две MB pro-та, апартамента е малък т.е. обхвата не е фактор.
Ще съм признателен, ако получа някакви адекватни отговори.

HQ

егати лоу коста с епъл тв ...  ???

Finci

Говорим за refurbished от apple.com, където разликата на express s apple tv и airporta e 20$, но получаваш медиа плеаър.

deezel

Express поддържа само профил на безжично принтиране.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Wizi

Точно така. Нямаш шанс да забучиш HDD на Express-а, а и не съм чувал да подкарват Time Machine на Apple TV-то, но разбира се и не твърдя, че е невъзможно  ;) По-скоро съм чел проблеми за качеството на WiFi връзката, която предлага Express-а под 802.11n, та може би не е зле и ти да се консултираш допълнително.


Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

konstant

Недей да се минаваш с Експреса! На мен ми издържа две години и замина! Много капризна и недотам измислена станция! Всеми си Капсулата.

deezel

И аз не съм много доволен от Експреса. Малко ми е експресен.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

fpyyh

аз имам от старите g експреси и май е на 4 години вече, никакви проблеми. ще пробвам дали мога да пусна time machine на appletv, уж би трябвало да стане - http://www.hackint0sh.org/f98/79739.htm

Finci

Въпроса ми беше по-скоро, кое между  Aiport Extreme Base Station + HDD и Time capsule ще ми създава по малко проблеми, ще има по-добра и по-бърза връзка.

Wizi

Не би трябвало да има каквато и да е хардуерна разлика м/у двете, ако общо взето не се разминават много във времето на производство. Имам предвид единствено ъпдейта, който и двете устройства получиха: "AirPort Extreme works simultaneously on both the 2.4GHz and 5GHz bands, allowing all the devices on the network to use the most efficient band automatically"

... мен ако питаш се напъни малко и вземи направо Капсулата, така или иначе идва с нещо (HDD), което искаш допълнително да добавяш към Extreme Base Station-a.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Finci

Благодаря за отговорите.

Wizi

Грешка... сбърках темата  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ayl

Купувай тайм капсула. Аз купих такава 1 ТВ през декември и досега не съм имал проблеми. Много съм доволен. Единственият проблем беше когато за кратко бях качил Win 7 на HP лаптопа си. Не можеше да работи с големи файлове - да ги копира на/от диска на капсулата. Не знам дали този проблем вече е решен, защото се върнах на ХР и не ме интересува засега. Иначе като рутер нямам нито едно забиване засега, за разлика от Linksys-а ми преди това, който се налагаше да рестартирам през няколко дена.
Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128