Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 18:54:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 177
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 121
Total: 121

121 гости, 0 потребители

Зарядните на Macbooks МОЖЕЛИ да се оправят

Започната от rafaelo, 22-03-2010, 20:11:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

И то, след ремонта да изглеждат сякаш никога не са барнати.

Ето и историята:
Цъкам си аз снощи и по едно време гледам че лампичката на магнитния конектор нещо не свети.
Викам си, аре пак ресет на SMC ще се прави. Да ама неще. Рестартирам, ресетвам какво ли не правих, не светва. Почвам да се чудя!
Викам си лелеее.. сега ако е заминало зарядното пак маса пари трябва да хвърлям, пак да се занимавам с глупости.
Почвам да се вайкам и същевременно оглеждам скрапа. Оглеждам малко по малко и изведнъж оп.... какво да видя:


Викам си леле... отиде, това да се отвори е сигурно невъзможно, като ги знам какви са кретени от Apple като затварят продуктите си.
Почвам да оглеждам, викам си това без шмиргел и яко отверки няма да мине. Пластмасата ще стане на Г*З и ще ми е гадно да го гледам.
Чудя се чудя се... и по едно време измислих гениалното решение:

1. Отварям двете щипки, на които се навива кабела.
2. Слагам между тях една салфетка.
3. Взимам едни клещи
4. Мушкам ги вътре и започвам да ги разтварям

Чу се пук, пук, пук и докато се усетя, зарядното беше отворено без драскотина!!!

Взех верния си поялник, разпоих старите жици, срязох гумения държач на кабела по средата за да мога да го използвам пак. Изрязох част от стария кабел, оформих новия, сложих го в гуменото уплътнение навсякъде уплътних с термосвиваем шлаух използвах секундно лепило за да затворя цялата кутия и ето го резултата.




А ето какво постигат хората в интернет:





Та бих казал че съм много доволен от успеха си. Спестих доста пари, а резултата определено е добър.
Та... ако някой има нещо подобно като проблем, може да пише. Ще се радвам да помогна!

;D



shaman

Както казва моята 4 годишна дъщеря - "Ти си герой!!!" :)

Направо се замислям дали да не отворя нов подфорум "Направи си сам!" ;)
Мисля, че може да е полезен...

rafaelo

Интересна идея. Аз по принцип си падам по такива работи, имам и няколко теми свързани с ремонти и т.н. в този форум. Може, може...

j.tochkov

Да ни е честит подфорума:)
И типично по български - rafaelo да почерпиш  ;)

fpyyh

може ли малко разяснения за това с клещите? дали се бута по дължина или по ширина и колко големи клещи, ако може и снимка :). аз ще се опитам да споделя опит от презапояване на magsafe накрайника.

konstant

Супер подфорум! Аз май, ще имам такъв проблем с един Airport Express! Дал сум го да го погледнат, но ако не могат бих ти го дал да се забавляваш:). То също е капсолован.

rafaelo

fpyyh

Ето така:



И разтваряш клещите. Зарядното може да си го сложиш между краката докато правиш това.
Иначе няма начин да стои стабилно и да хванеш клещите с две ръце ;)

fpyyh

много благодаря, точно така нямаше да се сетя да го сложа, ще пробвам и ще поснимам и magsafe-а

braincrew

По-добра идея от това едва ли ще има!

Цитат на: shaman - 22-03-2010, 20:20:52
Както казва моята 4 годишна дъщеря - "Ти си герой!!!" :)

Направо се замислям дали да не отворя нов подфорум "Направи си сам!" ;)
Мисля, че може да е полезен...

Nistel

Е ти наистина си герой. Две такива съм отварял и определено пробвах и начин подобен на клещите и дори не помръдва и косъм разстояние. Отиде се на вариант подобен на резултатите, които си видял в интернет. Общо взето дори изрязано с дремелче от всички страни трябват почти неимоверни усилия да се разтвори :)
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

julss

Наскоро отварях едно такова точно по тази система с клещите и разтварянето. Методът е трепач, зарядното се отваря за секунди и без следи по пластмасата.

traian_james

Супер, ще знам ако ми се случи това. Мерси! А успехът ти не е просто добър, а мн добър.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

Морт

Тествано - отваря се по посочения начин :) с малко каноколит отново се затваря без проблеми. Кабелът има много интересна оплетка на екранировката (:
.fr

prOMiNd

Хора! Колегата shaman едно време ме светна за отварянето на мак мини с шпатула...да ви кажа абсолютно всички макове се отварят с тоя инструмент и прилежащите към тях зарядни и подобни :)
Мак мини - 100%
iBook - 100%
MacBook adapter - 100%
Apple remote - 100%
iPod shuffle - 80%
iPhone - 10%
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

aptucta

eee защо не видях тая тема преди да си изкормя захранването с отверката... ама тако го размазах че за нищо не стана след това и трябваше да си купя ново. Браво за поста, дано повече хора го прочетат преди да решат да си отварят захранванията.
Hakintosh with Snow Leopard 10.6.4 on GA-P55-USB3, i5 750, GForce 9500Super. 2GB Ram, 500GB HDD